Liepājnieku darbi skatāmi Klaipēdā

Liepājnieku darbi skatāmi Klaipēdā

Sešu Liepājas mākslinieku darbi līdz 9. oktobrim skatāmi Klaipēdas mākslas centrā KKKC.

“Mindful Explorations” / ”Apzinātie pētījumi” ir starpdisciplināras mākslas izstāde, kurā apskatāmi praksē balstīti mākslinieciski pētījumi. Darbos pētīta cilvēku uztvere un maņas, attiecības ar vidi un veidoti piedāvājumi, kā eksistēt mūsdienu tehnoloģijām pārsātinātajā pasaulē. Mākslinieki savos darbos un izpētē izmanto dažādas tehnikas un medijus – skaņu, attēlu un video, kā arī mākslīgā intelekta rīkus, virtuālo un papildināto realitāti, veido jaunus tehnoloģiju prototipus, kā arī eksperimentē ar dabas un industriālām parādībām.

Izstādes mākslinieki – Maija Demitere, Paula Vītola, Krista Dintere, Marta Gūtmane, Anna Priedola un Gustavs Lociks, kuratore – Paula Vītola.

Marta Gūtmane izveidojusi ostas piesārņojuma vizualizāciju virtuālajā vidē. Darbs veidots izkarot audumus Liepājas ostas teritorijas apkaimē un uzņemot attēlus vairāku mēnešu garumā, šos attēlus izmantojot par pamatu datu vizualizācijai.

Skaņas māksliniece Krista Dintere pēta Liepājas ezera virsmu – vietu, kur satiekas daba un kultūra. Skaņas kompozīcijā tiek stāstīts stāsts no citu perspektīvas – tie, kuri dzīvo zem ezera virsmas un klausās pasaulē virs tiem.

Anna Priedola savos darbos pēta starpsugu attiecības, pārtikas uzglabāšanu, bez-atkritumu materiālus un citas ilgtspējīgas prakses. Māksliniece izveidojusi grāmatu, kura receptes vietā piedāvā sensoru pieredzi – no pārtikas produktiem veidotās lapaspuses jālasa izmantojot dažādus maņu orgānus, tās iespējams sajust, sataustīt un arī pagaršot.

Maija Demitere pēta ilgtspējīgus risinājumus pārtikas audzēšanai. Darbs piedāvā ieskatu mākslinieces dārzniecības praksēs un izstādē apskatāmi dažādi prototipi sistēmām pārtikas audzēšanai mājas apstākļos.

Paula Vītola piedāvā iepazīties ar pētījumu skaņas iegūšanā ar gaismu, kurš veidots iedvesmojoties no Aleksandra Greiema Bela vairāk nekā 150 gadus senā izgudrojuma fotofona, jeb saules telefona.

Gustavs Lociks savā darbā aicina apmeklētājus aizdomāties par īstā un neīstā nozīmi mūsdienās, kad kā dators no relatīvi vienkāršas nullīšu un vieninieku transkodēšanas mašīnas, kļuvis par būtni, kas spēju ztvert pasauli un sintezēt jaunas realitātes.

Izstādes ietvaros biedrība piedāvā arī Digitālās galerijas ART+ darbus Klaipēdā. ART+ ir papildinātas realitātes lietotne, kurā var apskatīt 3D un skaņas mākslas darbus uz Android un iOS ierīcēm Liepājā, Kuldīgā, kā arī uz laiku Klaipēdā. ART+ pieejams arī interneta pārlūkprogrammā tiem, kam nav iespēju apmeklēt noteiktās vietas vai nav pieejama piemērota ierīce aplikācijas lietošanai. Saites uz aplikāciju, vairāk informācijas un mākslas darbi interneta pārlūkā – https://artplus.app/.

Izstādi organizē biedrība ASTE un Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, MPLab sadarbībā ar Klaipēdas Kultūras komunikācijas centru KKKC.

Izstāde tapusi ar Liepājas pašvaldības, Liepājas Kultūras pārvaldes, Kurzemes plānošanas reģiona, VKKF un Liepājas Universitātes atbalstu. ART+ objekti 2022. gadā tiek veidoti EIT Community New European Bauhaus projekta “Growing Food In Liepaja” ietvaros, un to atbalsta Eiropas Savienības institūcija Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT).

Vairāk:https://www.kkkc.lt/