Liepājas restaurācijas centrs kļuvis par Eiropas jaunā Bauhaus oficiālo partneri

Liepājas restaurācijas centrs kļuvis par Eiropas jaunā Bauhaus oficiālo partneri

Turpinot attīstīt organizācijas kapacitāti un sniegtos pakalpojumus, Liepājas Restaurācijas centrs kļuvis par Jaunā Eiropas Bauhaus oficiālo partneri. Šis statuss paver iespējas komunicēt un pārstāvēt Liepājas Restaurācijas centra izvirzītās vērtības Eiropas līmenī, kā arī piedalīties visās šī projekta aktivitātēs, veidot sadarbību ar citiem projektā iesaistītajiem partneriem un rosināt dažādas aktivitātes, kas saistītas ar Eiropas Zaļo kursu.

“Protams, šī ēka ir mani iedvesmojusi uz darbību "ārpus rāmjiem". Ēkas vēsture, kultūrvēsturiskais statuss un pats ēkas tēls mani uzrunāja jau no paša sākuma. Protams, apzinājos riskus un iespējamos sarežģījumus, bet kopumā sapratu, ka šīs ēkas atdzimšanas stāsts var būt nedz tikai lokāla mēroga paraugs, bet kalpot arī kā starptautiska platforma nozares profesionāļu sadarbībai. Vēl nesen šai ēkai bija noteikts vidi degradējošas ēkas statuss. Bet, ciešā sadarbībā ar Liepājas Būvvaldi radām juridiski pamatotu risinājumu šī statusa atcelšanai. Šobrīd, pateicoties Liepājas Restaurācijas centra aktivitātei un Liepājas Būvvaldes mērķttiecīgai darbībai vēsturiskā mantojuma saglabāšanā, šāda iespēja ir katram graustam Liepājā, ja vien tā īpašnieks var piedāvāt skaidru un saprotamu attīstības plānu,” stāsta Liepājas Restaurācijas centra vadītājs Ivars Pilips-Matisons.

Eiropas Zaļais kurss paredz, ka 2050.gadā Eiropai ir jākļūst par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu. Lai to izdarītu, ar emisiju samazināšanu nepietiks. Ir labi zināms, ka būvniecība ir nozare, kas rada vienu no lielākajiem piesārņojumiem pasaulē, tāpēc Liepājas Restaurācijas centrs ar savu piemēru vēlas parādīt, ka saprātīga laika un resursu izmantošana ir atslēga uz nākotnes labklājību.”