Liepājas pieteikums iesniegts Kultūras ministrijā

Liepājas pieteikums iesniegts Kultūras ministrijā

Viens liels un pamatīgs darbs paveikts, bet svarīgākais vēl tikai priekšā.  4. aprīlī Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas pieteikums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursam iesniegts žūrijas vērtējumam Kultūras ministrijā.

"Neizmērojami liels paldies visiem par iesaisti, paldies par idejām, veltīto laiku, enerģiju un atbalstu. Paldies visiem vairāk nekā 740 partneriem ar kuriem kopā tapis šis pieteikums,"sacīja Liepājas pieteikuma gatavošanas darba grupas vadītāja Inta Šoriņa.

Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 otrās kārtas pieteikums sastāv no atbildēm uz 44 jautājumiem par ilgtermiņa stratēģiju, māksliniecisko programmu un kopējo koncepciju, sabiedrības līdziesaisti, mārketinga aktivitātēm, auditorijas izpēti un finanšu piedāvājumu, aptuveni 100 lappušu apjomā.

Pieteikums tiks publiskots un ikviens iepazīties ar plašo un daudzveidīgo kultūras un sabiedrības līdziesaistes programmu brīdī, kad to būs vērtējusi starptautiskā žūrija.

Starptautiskā žūrija 3. maijā viesosies Liepājā, lai klātienē novērtētu komandas darbu un pilsētas un novadu kapacitātes iespējas, 9. maijā Kultūras ministrijā visas trīs pilsētas klātienē aizstāvēs savus pieteikumus un jau nākamajā dienā uzzināsim rezultātus! Turam īkšķus!

Konkursa pirmajā kārtā piedalījās deviņas Latvijas pilsētas, otrajā kārtā sacensību par titulu turpina trīs pilsētas - Liepāja, Valmiera un Daugavpils.