Liepājas dzimšanas dienas nedēļā notiks pastaiga "Izgaismotā Liepāja"

Liepājas dzimšanas dienas nedēļā notiks pastaiga "Izgaismotā Liepāja"

Liepājas pilsētas 397 dzimšanas diena tiks svinēta vairāku dienu garumā. Lai svētkos iepriecinātu ne tikai pašus liepājniekus, bet arī pilsētas viesus, no 17.-20. martam Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina izbaudīt jau otro pastaigu "Izgaismotā Liepāja".

Četru vakaru garumā liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un kājām izstaigāt daudzveidīgu un aizraujošu gaismas objektu maršrutu.

Skatīt: pastaigas "Izgaismotā Liepāja" maršruta buklets

Objekti būs apskatāmi katru pasākuma dienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00.

Pilsētas izgaismošanā aicināti iesaistīties arī pilsētas uzņēmumi un iedzīvotāji, pie savu ēku un īpašumu fasādēm, logiem un durvīm izveidojot kādu gaismas objektu.

Daudzveidīgos gaismas objektus veidos gaismas un video mākslinieki no Liepājas un visas Latvijas. Pastaigas laikā būs izgaismotas ēku fasādes, tiks izmantoti gan lieljaudas gaismas stari, gan lāzeri un video projekcijas.

Šogad pirmo reizi tiks izgaismota arī pilsētas domes ēka, uz kuras Liepājas gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis stāstīs Liepājas stāstu. Krāsaina instalācija "Gaismas Ziedi" uzplauks Jāņa Čakstes laukumā, savukārt dzejas pastaiga "Spuldzēs aizdegts prieks" aicinās ieklausīties Ziemeļnieka, Austras Skujiņas, Birutas Skujenieces, Erika Ādamsona un Aleksandra Čaka dzejā. Pastaigas laikā tiks izgaismota Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, interesantas gaismu spēles daudziem atklās no jauna kultūras nama "Wiktorija" šarmanto pagalmu, kā arī citas vietas un ēkas Liepājas pilsētvidē.

Pastaigas ietvaros uz Muitas mājas ēkas Vecajā ostmalā 54 norisināsies arī pilsētvides video projekciju grafikas konkurss "(ne)miers" par godu Liepājas gatavošanās procesam Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa otrajai kārtai.