Liepāja uzņem konkursa "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" starptautisko žūriju

Liepāja uzņem konkursa "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" starptautisko žūriju

Paldies ikvienam liepājniekam un tiem vairāk nekā 740 partneriem, kuri ir bijuši ar mums kopš Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursā.

Šodien, 3. maijā Liepājā ieradusies starptautiskā žūrija, lai kopā ar pieteikuma veidošanas komandu, liepājniekiem un novadu ļaudīm, parādītu labāko, kas mums ir un klātienē iepazīstinātu ar mūsu spējām potenciāli nest Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 godu.

Šodien mums ir dotas 8 stundas laika, lai parādītu plašās Kurzemes reģiona iespējas— dienas programmu esam veidojuši tā, lai žūrijas locekļi ieraudzītu un sajustu Liepājas paradoksus un sajustu novadu īpašo piedāvājumu un pievienoto vērtību.

Jūtamies pateicīgi par iespēju kandidēt uz šo titulu, jo viss šis gatavošanās process jau šobrīd ir palīdzējis uzlabot ne tikai stratēģiskos procesus, bet arī ļoti praktisku ikdienas savstarpējo sadarbību starp institūcijām un iedzīvotājiem.

Izveidotas ciešas sadarbības ne tikai ar vietējiem un nacionālā līmeņa kultūras, izglītības un sociālās dzīves veidotajiem, bet norisinās arī plaša veida sadarbība ar starptautiskajiem sadarbības partneriem, ne tikai no Eiropas.

Liepājas pieteikuma koncepcijas (ne)miers ietvaros izveidota plaša, daudzveidīgu žanru pārstāvēta piecu līniju programma, lai runātu par svarīgām problēmām, kas ir aktuālas gan Liepājai, gan Eiropai kopumā.

Katra no piecām programmas līnijām – "Eiropas sapnis", "Pilsēta paradokss", "Jaunatklāj vietējo!", "Apzinātā mērenība" un "Radošā tālnojauta" – atklāj stāstu, kas cieši saistīts ar Liepāju un tās sasaisti ar Eiropu.

Novēlam arī Valmierai un Daugavpilij veiksmīgu vizītes gaitu un lai mums visām pilsētām izdodas parādīt pēc iespējas daudzveidīgāk katra iespējas un programmu.

Konkursa “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” aizstāvēšana notiks 9. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur visas trīs kandidātpilsētas klātienē starptautiskajai žūrijai aizstāvēs savu piedāvājumu.

Rezultāts par to, kura no trīs pilsētām iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu būs zināms 10.maijā.