Liepājā tapis Latvijā pirmais fotoalbums ar papildināto realitāti

Liepājā tapis Latvijā pirmais fotoalbums ar papildināto realitāti

Piektdien, 30.jūnijā, pulksten 17.00 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks Latvijā pirmā fotoalbuma ar papildināto realitāti “Pastaiga pa skaisto Liepāju. Uzplaukums” atvēršana. Albumu izdevusi biedrība “Liepāja 400”. Tas ir kā turpinājums pirms diviem gadiem izdotai populārai grāmatai “Pastaiga pa skaisto Liepāju”, kas ieguva Liepājas kultūras gada balvu.

Jaunajā izdevumā ietvertas vairāk nekā 200 īpaši atlasītas un apstrādātas bildes no Liepājas par periodu pirms I pasaules kara. 70 no tām ir apskatāmas papildinātajā realitātē. Tas nozīmē to, ka lejuplādējot aplikāciju “Old Libau”, atverot to un pieliekot pie attiecīgajiem attēliem grāmatā, varēs redzēt, kā šī vieta izskatās mūsdienās. Atšķirībā no pirmā, šis būs krāsains izdevums.

“Pastaiga pa skaisto Liepāju. Uzplaukums” tapšanas projektu vadīja Andris Ivanovs un Kaspars Migla, sadarbībā ar Liepājas muzeja direktori Daci Kārklu. Papildināto realitāti un aplikāciju izveidoja Digitālo inovāciju parks ar Agati Ambulti priekšgalā, savukārt senās Liepājas saskaņu ar mūsdienu pilsētu koordinēja un vadīja Gints Egliņš.