Liepājā filmēs vērienīgu korejiešu vēsturisko filmu

Liepājā filmēs vērienīgu korejiešu vēsturisko filmu

Latvijas producentu kompānija “Film Angels Studio” sadarbībā ar Dienvidkorejas kompāniju “Hive Media Corp.” un franču kompāniju “Keystone Films” realizē Korejas filmu projektu — spēlfilmas “HARBIN” uzņemšanu Latvijā, kuras filmēšanas darbu norise plānota vairākās Latvijas pilsētās, tai skaitā šajā nedēļas nogalē Liepājā.

Filma stāsta par Korejas vēstures lielāko varoni An Jung-geun, kurš bija neatkarības cīnītājs pret Japānas koloniālajiem valdniekiem. Latvijā tiks filmēti vēsturiskie notikumi, kas 1909. gadā norisinājās Vladivostokā (Krievijā) un Harbinā (Ķīnā), kur galvenais varonis ar Korejas neatkarības pretošanās grupu cīnījās pret Japānas impērijas militārajiem spēkiem un, riskējot ar savu dzīvību, nonāvēja imperatoriskās Japānas slepenās padomes prezidentu Ito Hirobumi.

Šo mākslas filmu producē Dienvidkorejas filmu studija “Hive Media Corp.”, kuras filmas guvušas lielus panākumus ne tikai Korejā, bet arī visā pasaulē. Filmas režisors Woo Min-ho ir ieguvis neskaitāmas balvas kā labākais Dienvidkorejas režisors, un filmas operators Hong Kyung-pyo ir zināms visā pasaulē pēc darba vairākus Oskarus ieguvušajā filmā “Parasite”.

No Latvijas puses filmēšanas servisu nodrošinās kompānija “Film Angels Studio”, kas kopš 2002. gada nodarbojas ar filmu, TV reklāmu un mūzikas video producēšanu.