Līdzdalības nedēļā meklēs risinājumus pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai

Līdzdalības nedēļā meklēs risinājumus pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai

No 27. jūnija līdz 3. jūlijam visā Latvijā norisināsies pilsoniskās sabiedrības forums “Līdzdalības nedēļa”, kurā diskutēs un meklēs risinājumus, kā veicināt sabiedrības iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, un kā uzlabot savstarpējo sadarbību un uzticēšanos.

Pirmajā foruma dienā, 27. jūnijā, notiks Valsts pārvaldes līdzdalības pēcpusdienas atklāšana un dalīšanās ar  stāstiem par pieļautajām kļūdām līdzdalības procesos “Līdzdalības aplauziens”. Otrajā plānotas tīklošanās un sadarbības veicināšanas aktivitātes par tādiem tematiem kā darbs ar pasīvajām mērķgrupām, sociālo kampaņu organizēšanu un mācībām, ko sniedz ukraiņi attiecībā uz līdzdalības veicināšanu. Trešajā dienā notiks klātienes Memoranda sēde, kurā tiks meklēti risinājumi lokāla un nacionāla līmeņa pilsoniskajai līdzdalībai, tāpat ManaBalss.lv aicinās uz OpenSaeima likumu darināšanas darbnīcu, bet PROVIDUS - uz diskusiju ar politiskajām partijām par līdzdalības veicināšanu. Savukārt, ceturtajā dienā notiks pilsonisko kompetenču stiprināšana nacionālā, lokālā un individuālā līmenī. Piektā un sestā dienā norisināsies sarunu festivāls LAMPA, bet septītajā dienā ikviens aicināts praktizēt līdzdalību individuāli. Līdzdalības nedēļas ietvaros 29. un 30. jūnijā notiks arī jau par tradīciju kļuvušais Latvijas lauku kopienu vasaras forums, ko rīko Latvijas Lauku forums, aicinot piedalīties aktīvās lauku kopienas, viedos ciemus, kopienu attīstības lietpratējus un interesentus.  

Pasākuma programmas tiks regulāri papildināta, ar aktuālo foruma programmu var iepazīties šeit. Savukārt, šeit pieejama Līdzdalības nedēļas tematiskā programma.

Lai sekotu līdzi aktuālākajai informācijai par Līdzdalības nedēļu, aicinām sekot līdzi jaunumiem  pasākuma Facebook lapā, tāpat ikviens, kurš vēlas iesaistīties šīs nedēļas veidošanā un popularizēšanā, aicināts dalīties sociālajos tīklos ar tēmturi #LīdzdalībasNedēļa.

Foruma organizatori ir Valsts kanceleja, Latvijas Pilsoniskā alianse, PROVIDUS un Aktīvo iedzīvotāju fonds.