Latvijas mākslas akadēmijas studenti izstrādā risinājumus liepājnieku līdzdalībai vēlēšanās

Latvijas mākslas akadēmijas studenti izstrādā risinājumus liepājnieku līdzdalībai vēlēšanās

Līdzdalība vēlēšanās ir pilsoniskās aktivitātes forma un viens no būtiskākajiem demokrātiskas valsts pastāvēšanas aspektiem. Šajā gadā vēlēšanu aktivitāte bija kritiska zema, piemēram, Liepājas pašvaldības vēlēšanās nobalsoja tikai 28,84% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem.

Lai meklētu risinājums, kā palielināt vēlētāju aktivitāti, Liepāja ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanu izveidoja sadarbību ar Latvijas mākslas akadēmijas studentiem, kuri septiņās nedēļās radīja četrus komunikācijas dizaina risinājumus, lai aktivizētu iedzīvotāju iesaisti vēlēšanu procesā, tādējādi veicinot pilsonisku politisko līdzdalību demokrātiskas valsts stiprināšanā. Kā galvenās problēmas dizaina risinājumu izstrādei tika definētas zemā vēlētāju aktivitāte vēlēšanās un valsts lielākajam notikumam neatbilstošs vēlēšanu iecirkņu iekārtojums.

Te var iepazīties ar studentu izveidotajiem risinājumiem, kā aktivizēt Liepājas sabiedrību demokrātijas veicināšanas procesos: https://www.fold.lv/2021/11/dizains-demokratijai-lma-studentes/