Kur Karostā būtu jābūt kultūras pop-up centram?

Kur Karostā būtu jābūt kultūras pop-up centram?

Nedēļas nogalē daļa no Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 (EKG2027) komandas devās satikties ar Karostas iedzīvotājiem, lai klātienē aprunātos par dažādām vajadzībām, kuras varētu risināt EKG2027 kontekstā.

Vietējie pastāstīja, ka katru gadu dzīve Karostā kļūst sakārtotāka un labāka, arvien vairāk ģimeņu pārceļas uz dzīvi Karostā, jo novērtē jūras un meža tuvumu, tāpat izlīdzinās arī cittautiešu un latviešu īpatsvars.

Tomēr, neskatoties uz infrastruktūras uzlabojumiem, karostnieki vēlētos straujākus labiekārtojuma uzlabojumus -piemēram, veloceliņus, ērtākas ietves, tāpat ļoti novērtētu praktiskas pašizpausmes vietas - lai uz dažādiem pulciņiem un nodarbībām nav jābrauc uz centru.

Tāpat kopā ar karostniekiem praktiski un reāli izstaigājām dzīvojamās daļas rajonu, lai saprastu, kurš ir Karostas "centrs", kur uz pop-up kultūras un aktivitāšu vietu visērtāk būtu pulcēties pašiem mikrorajona iemītniekiem, lai uz dažādiem pašizpausmes pulciņiem un nodarbībām nav jābrauc uz centru.

Paldies Ingai Milašus un dāmām no "Miera ostas" Santai Lauvai, Baibai Vigulei un Kristīnai Lieģeniecei par noderīgajām sarunām, praktiskiem ieteikumiem un vēlmi attīstīt un uzlabot Karostu! Šīs dienas tikšanās noteikti būs ļoti noderīga Liepājas pieteikuma gatavošanai 2.kārtai konkursā par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu.

Kā Jums šķiet - kura varētu būt piemērotākā vieta šādai pop-up aktivitāšu vietai, kuras galvenā mērķauditorija būtu paši Karostas iedzīvotāji?

A. 3.autobusa galapunkts, laukums starp daudzdzīvokļu mājām, garāžiņām un Pensionāru dienas centra

B. Lāčplēša dārzs

C. Pulkveža Brieža un Ģenerāļa Baloža ielas stūris (pie veikala "Tops")

D. Atmodas bulvāris pie Piestātnes ielas (pie pagrieziena uz Ziemeļu

E. Cits variants

Raksti savus priekšlikumus uz liepaja2027@liepaja.lv