Kuldīgā atklāj atjaunotās Adatu fabrikas telpas

Kuldīgā atklāj atjaunotās Adatu fabrikas telpas

6. septembrī Kuldīgā atklāja jaunu kultūras un izglītības centru Latvijā – Kuldīgas Adatu fabriku, kas kļuvusi par mājvietu starptautiskās maģistra programmas “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” studentiem no visas pasaules, LIAA Kuldīgas biznesa inkubatoram un Kuldīgas Digitālo inovāciju centram. Telpās arī varēs notikt izstādes.

Iecere par Adatu fabrikas izveidi radās 2015. gadā, kad Latvijas Mākslas akadēmija un Kuldīgas novada pašvaldība vienojās Kuldīgā izveidot jaunu studiju programmu. Latvijas Mākslas akadēmija uzsāka meklējumus jaunās studiju programmas saturam, lai tiktu radīts unikāls izglītības piedāvājums Latvijā un Baltijas valstīs.

Savukārt Kuldīgas novada pašvaldība sāka Adatu fabrikas projekta īstenošanu ar mērķi topošajai studiju programmai iekārtot mājvietu Kuldīgā, Kalpaka ielā 2 un 4, kur agrāk atradusies Adatu fabrika, bet vēlāk – viens no vecās Kuldīgas slimnīcas korpusiem. Pēc slimnīcas pārcelšanās uz jauno ēku agrākās slimnīcas ēkas iegādājās uzņēmējs, taču viņš savas ieceres neīstenoja, tāpēc ēku tehniskais stāvoklis arvien pasliktinājās. 2016. gadā Kuldīgas novada pašvaldība nolūkā sakārtot Kalpaka ielas kvartālu un izglābt ēkas no iznīcības izsolē no bankas “Citadele” iegādājās ēkas Kalpaka ielā 1, 2 un 4. Ēku bojāeja nodarītu neatgriezenisku zaudējumu Kuldīgas un valsts kultūras mantojumam. Ēku Kalpaka ielā 1 pašvaldība nodeva valstij, un tur top Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma kompetences centrs.