Jūras svētku laikā būs iespējams iepazīt un izpētīt dabas daudzveidību

Jūras svētku laikā būs iespējams iepazīt un izpētīt dabas daudzveidību

Jūras svētku laikā ikvienam interesentam būs iespēja doties Ekonautu ekspedīcijās, lai pētītu dabu parkā. Tā būs īpaša iespēja iepazīt mums blakus mītošo sugu daudzveidību un simbiotiskās attiecības, kas valda starp tām, apgūt ķērpju matemātiku un kluso dabas valodu, kas var pavēstīt daudz ko interesantu un noderīgu, piemēram, kāda ir gaisa kvalitāte mūsu apkārtnē. Ekspedīcijas vadīs māksliniece un arhitekte no Lietuvas Aiste Ambrazevičūte un Anna Priedola.

Lai veicinātu izpratni par Baltijas jūras piekrastes bioloģisko daudzveidību, Liepājas Centrālajā pludmalē notiks jūras izziņas aktivitātes kopā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātnieku komandu. Apmeklētāji varēs piedalīties pētnieciskā zvejas tīkla vilkšanā un tīkla sastāva izpētē, atklājot, cik pārsteidzoši bagātu jūras iemītnieku pasauli varam ieraudzīt un piedzīvot, iebrienot ūdenī vien līdz jostasvietai. Uz mūsu pašu maņām balstīta jūras iepazīšana notiks arī dažās tematiskajās darbnīcās piekrastē. Ikviens varēs aplūkot aizraujošo Baltijas jūras zemūdens pasauli gan akvārijos, gan mikroskopa palielinājumā. Apskatei būs pieejami zinātnieku ūdenslīdēju tērpi un instrumenti, ko pētnieki izmanto zemūdens paraugu ievākšanā. Tāpat darbnīcu apmeklētāji varēs noskaidrot, kādi faktori ietekmē jūras vides kvalitāti un kā zinātnieki novērtē jūras piesārņojumu.

Ne mazāk aizraujošu iespēju uzzināt, ko jaunu, apmeklētājiem piedāvās Ekonautu pludmales laboratorija. Klātesošie varēs izmēģināt dažādus mikrofonus un sensorus, lai saklausītu saules gaismu, ēnas, zemūdens skaņas un citus, ar mūsu maņām neuztveramus dabas procesus. Atvērtajās radošajās darbnīcās zinoši speciālisti iepazīstinās ar to, kā darbojas mūsu maņas un kā varam izmantot tehnoloģijas, lai labāk izprastu dabas norises. Notiks arī performances, kurās Ekonauti centīsies uztvert vides signālus, izmantojot tādas eksperimentālas tehnoloģijas kā fotofonofonu, lai sadzirdētu dabas balsi un saspēlētos kopīgā jaunradē. Ieklausīties dabas norisēs un vajadzībās darbnīcās aicinās Teuns Karelse no Nīderlandes kopā ar Paulu Vītolu un Kristu Dinteri.

Vairāk par Jūras svētkiem lasi: https://www.liepaja.lv/jurassvetki2022