Izveidota videofilma par teātra vēsturi Liepājā - "Teātra tradīcija Liepājā. XVIII-XX gadsimts"

Izveidota videofilma par teātra vēsturi Liepājā - "Teātra tradīcija Liepājā. XVIII-XX gadsimts"

Videostāsts aptver aptuveni 15 minūšu garu stāstījumu ar muzikāliem iestarpinājumiem un bagātīgu vizuālo materiālu, ko veido daudzu publisko un privāto arhīvu fotogrāfijas, drukāti teksti un apstrādāti videoieraksti. Tas radīts kā izziņas materiāls ciklā "Liepājas kultūras akvarelis", kura ideja dzimusi kontekstā ar Liepājas vēlmi kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027. gadā.

Stāstā ietverts pārskats par vācu, krievu un latviešu teātra tradīciju, profesionālās un amatiermākslas sinerģiju, skatuves žanru daudzveidību, iezīmējot teātra vēstures nozīmīgākos periodus un izpausmes Liepājā, sākot no 18. gadsimta vidus līdz Latvijas neatkarības atgūšanai.

Videostāsta veidotāji un scenāriju autores ir Liepājas Universitātes pētnieces Vēsma Lēvalde un Sandra Okuņeva, bet projekta tehnisko un māksliniecisko risinājumu veidojis Dāvids Lēvalds. Aizkadra tekstu ierunājis Emīls Dreiblats, bet videofilmas skaņu celiņā izmantota komponista Imanta Kalniņa teātra mūzika.

"Lai arī scenārija pamatā ir zinātniska teātra vēstures izpēte, videostāsts ir veidots kā populārzinātnisks, radošs materiāls, kura mērķis nav apbērt ar faktoloģisku informāciju, bet gan veidot priekšstatu par skatuves mākslas vērienu, popularitāti un daudzveidību Liepājā gadsimtu gaitā," uzsver projekta idejas autore, teātra zinātniece Vēsmas Lēvalde.

"Teātra tradīcija Liepājā. XVIII-XX gadsimts" nodota nekomerciālai izmantošanai projekta atbalstītājiem, iekļauta Liepājas Universitātes un Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas elektronisko izdevumu klāstā

Interesentiem ir arī iespēja vērsties pie videostāsta autoriem, lai bez maksas iegūtu ierakstu lietošanai mācību vai pētnieciskiem nolūkiem.

Projekts izstrādāts Liepājas Tautas teātra aktieru biedrības "Te un nekur citur" paspārnē, tā mērķis ir jauna, lokālās kultūras piedāvājuma - teātra tradīcijas veidošanās vēstures - radīšana digitālajā vidē, popularizējot Liepājas kultūrtelpas unikalitāti, stiprinot iedzīvotāju lokālo identitāti un pašapziņu.

Īsfilmu var noskatīties te: https://www.facebook.com/watch/live/?extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=watch_permalink&v=466668908385653