Iepazīsties ar Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikumu

Iepazīsties ar Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikumu

Starptautiskās žūrijas komisija savu lēmumu paziņojusi un nu mēs varam arī publiskot Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas pieteikumu.

Ar to var iepazīties šeit: https://faili.liepaja.lv/Publikacijas/Liepaja-EKG-2027-pieteikums-LV.pdf

Atgādinām, ka Liepājas koncepcijā "(ne)miers" izveidota plaša, daudzveidīgu žanru pārstāvēta piecu līniju programma, lai runātu par svarīgām tēmām un problēmām, kas ir aktuālas gan Liepājai, gan Eiropai kopumā.

Katra no piecām programmas līnijām – "Eiropas sapnis", "Pilsēta paradokss", "Jaunatklāj vietējo!", "Apzinātā mērenība" un "Radošā tālnojauta" – atklāj stāstu, kas cieši saistīts ar Liepāju un tās sasaisti ar Eiropu.

Programmā iekļautas konferences, diskusijas, festivāli, notikumi, nodarbību cikli, radošās rezidences, projektu konkursi, koncerti, izrādes, māksla publiskā telpā, lasījumi, pārgājieni, inscenēti piedzīvojumi dabā, izstādes un notikumi jaunās kultūrvietās, degradētās teritorijās un citi pasākumi. Gan liela mēroga notikumi plašām ļaužu grupām, gan vidēja un arī neliela apjoma pasākumi– aptvertas visas auditorijas – gan kultūras gardēži, gan veidota programma cilvēkiem, kuriem kultūra ikdienā līdz šim nav bijusi tik aktuāla. Ir padomāts arī par cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī par sociāli neaizsargātām sabiedrības grupām.