Hoijeres nams aicina uz “Zivju dienu” jūras svētku noskaņā

Hoijeres nams aicina uz “Zivju dienu” jūras svētku noskaņā

Piektdien, 7. jūlijā, 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina uz “Zivju dienu”, kur Hoijeres krogā visas dienas garumā apmeklētājiem būs pieejama īpaša zivju ēdienkarte un vakarā priecēs muzikāli krāšņa programma.

7. jūlijā visas dienas garumā Hoijeres krogs piedāvās īpašus zivju ēdienus, ceļot galdā vēžu zupu, reņģes sīpolu beicē, vēja zivi, samu un kartupeļu pankūkas ar lasi. Krogā būs iespēja baudīt arī zvejnieku sarūpētu īpašu tās dienas lomu, kas būs pagatavots speciāli “Zivju dienai” Hoijeres kroga virtuvē.

Būs aplūkojami arī seni jūras un saldūdens zvejas rīki no “Liepājas muzeja” krājuma, ko zvejnieki senatnē izmantojuši dodoties zvejā.

Plkst. 18 Hoijeres viesu namā aicinām ikvienu interesentu uz īru tautas mūzikas programmu, kur muzicēs Inese (balss, ģitāra) un Kristaps (balss, vijole) Gaiļi. Abi mūziķi kopā muzicē jau 17 gadus, tostarp 15 gadus esot kā ģimenei. Mūziķu repertuārs ir ļoti daudzkrāsains, taču vislielākā kaislība un muzikālais rokraksts jau no pašiem pirmsākumiem ir tieši īru tautas mūzika.

Inese un Kristaps Gaiļi ir dzīvojuši Īrijā, kur Kristaps augstskolā apguvis īru tradicionālo vijoles spēli. Viņu repertuārā ir plašs īru tautas dziesmu un instrumentālo melodiju klāsts. Ar dažādām koncertprogrammām mūziķi vairākkārt uzstājušies Austrijā, Vācijā, Ungārijā, Slovēnijā, Īrijā, Zviedrijā, Igaunijā un Lietuvā. Rīgā abus visbiežāk var sastapt un dzirdēt Folkklubā Ala, kur regulāri izpilda latviešu un Eiropas tautu dančus, iekļaujot programmā arī īru melodijas.

Plkst. 19 Hoijeres krogu pieskandinās aktrise Sigita Pļaviņa un ģitārists Māris Kupčs. Viņu izpildījumā būs iespēja dzirdēt muzikālas apceres jūras svētku noskaņā. Sigita un Māris radošā tandēmā darbojas jau vairākus gadus, regulāri veidojot koncertprogrammas un priecējot klausītājus visā Latvijā.

“Dzīvojam pie jūras, un tā ir liela bagātība un varenība, kura vienlaikus ir jāsaudzē un jāmīl,” – par sajūtu, kas saistās ar jūras tuvumu dalās aktrise.

“Zivju dienas” noslēgumā, plkst. 20 Hoijeres krogu ar brangām un vēju caurstrāvotām meldijām pieskandinās aktieris Edgars Pujāts. Aktiera izpildījumā dzirdēsim priecīgas un skumjas jūras dziesmas, zvejnieku stāstus un lustīgākajiem apmeklētājiem – riņķa danči līdz pat vakara noslēgumam.

“Zivju dienas” apmeklētājiem Hoijeres namā būs arī īpašs pārsteigums – iespēja nobaudīt svaigi kūpinātu Dienvidkurzemes piekrastes pleksti no īstena Jūrmalciema zvejnieka sētas.

Ieeja “Zivju dienas” muzikālajā vakarā – bezmaksas.