Galerijā "Romas dārzs" durvis ver Leļļu mākslas un dizaina muzejs

Galerijā "Romas dārzs" durvis ver Leļļu mākslas un dizaina muzejs

Piektdien, 16.decembrī, galerijā "Romas dārzs" gaidāms īpašs notikums – apmeklētājiem durvis vērs Liepājā pirmais Leļļu mākslas un dizaina muzejs, portālu informēja galerijas vadītāja Ieva Anna Avotiņa.

Leļļu mākslas un dizaina muzeja darbība grasās būt ļoti aktīva, jo bez pamatekspozīcijas, kurā būs apskatāma 19. un 20. gadsimta leļļu, rotaļlietu un sadzīves priekšmetu vēsture, paredzētas arī trīs izstāžu zāles, kurās tiks izstādīta laikmetīgā māksla, kā arī būs dizainam veltītas izstādes. Īpaša būs Liepājā mazākā izstāžu telpa ar nosaukumu "Mākslas ala", kurā muzeja veidotāji piedāvās rīkot personālizstādes gan topošajiem, gan profesionālajiem māksliniekiem. Kā pirmais šīs mākslas telpas iemītnieks tiks eksponēts unikāls porcelāna degunradzis, kuru veidoja māksliniece Emīlija Lielā.

Laikmetīgo mākslas ekspozīciju pārstāvēs izcili sava aroda meistari: Liepājnieks Pēteris Sidars, Diāna Dimze-Dinna, Margarita Germane, Lāsma Bringina, kā arī Ināra Liepa un Uldis Liepa. Katra mākslinieka autordarbi tapuši dažādās autortehnikās, kas izraisa patiesu apbrīnu par virtuozu darbu ar materiālu.

2023. gadā ir plānots organizēt profesionālu mākslinieku meistarklases. Plašākai informācijai līdzi sekot varēs arī galerijas mājaslapā, kurā pavisam drīz tiks izveidota sadaļa "Leļļu mākslas un dizaina muzejs". Laika gaitā muzejs ir iecerējis veidot mainīgās izstādes, aicinot ciemos māksliniekus no Latvijas un ārvalstīm. Gan māksliniekus, kuru uzmanība vērsta uz leļļu mākslas daudzveidību, gan arī izcilus meistarus, kuru darbi pārsteidzoši identificē unikālu rokrakstu.