Brīvības treniņnometne

Brīvības treniņnometne

Mēs esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka Liepājas ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027 mums pievienojušies arī Kuldīgas Demokrātijas festivāla ļaudis! Kopā veidosim aizraujošus projektus, par ko gan pastāstīsim nedaudz vēlāk. Tikmēr aicinām iepazīt mūsu draugus un izlasīt šodienas žurnālā "Ir" plašu materiālu par to, cik svarīga jebkurā veselīgā sabiedrībā ir spēja realizēt savu brīvību, ko var uztrenēt!

Šī domubiedru kopa Kuldīgā pamestas rūpnīcas teritorijā veido Demokrātijas kvartālu. Lai varētu iegādāties vietu, kur uztrenēt demokrātijai nepieciešamās prasmes, sākta ziedojumu kampaņa. Aicinām arī mēs atbalstīt! Jo arī mums Liepājā ir tik daudz ko mācīties no šīs iniciatīvas.

Kvartāls iecerēts kā pastāvīga platforma, kur attīstīt demokrātijai nozīmīgas prasmes un norises. «Demokrātija kā telpa, kurā es kā indivīds varu realizēt savu dzīvi pēc saviem ieskatiem vislabākajā veidā, sadraudzībā ar citiem. Spēja realizēt savu brīvību ir prasme, ko var uztrenēt,» skaidro viens no demokrātijas kvartāla veidotajiem Ģirts. Brīvība pirmām kārtām ir atbildība. Te varētu notikt gan dažādi pasākumi un sabiedriskas norises, gan tapt rezidences pētniekiem vai politiskajiem bēgļiem, kuru darbs nozīmīgs demokrātijas uzturēšanai pasaulē."

Vairāk lasi te: https://ir.lv/2022/02/16/brivibas-treninnometne/

Ziedot un uzzināt vairāk par kampaņu var šeit: https://demokratijaskvartals.lv/ziedo

Foto: Lauris Aizupietis