“Atmodas Dārzs” aicina uz sezonas atklāšanu “mosties un ATKLĀJ”

“Atmodas Dārzs” aicina uz sezonas atklāšanu “mosties un ATKLĀJ”

6. maijā visas dienas garumā norisināsies kultūrvietas “Atmodas Dārzs” otrās sezonas atklāšanas svētki “mosties un ATKLĀJ”.

“Atmodas Dārzs” ir brīvības, radošuma un satikšanās vieta – radošā kvartāla kultūrvieta, kas ieguvusi jau zināmu atpazīstamību un šogad atklās savu otro sezonu. Šīs vietas izveides iniciators ir vietējais uzņēmējs un radošais arhitekts Madars Markus-Narvils, kurš veidojis šo vietu ar mērķi radīt pastāvīgi mainīgu, starpdisciplināru kultūras piedāvājumu. “Atmodas Dārzā” satiekas māksla, gastronomija, deja, mūzika un teātris, un izzūd robeža starp radītāju un apmeklētāju.

Kultūrvietas atklāšanas svētku programmu veidos divas daļas. Dienas gaitā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00 paredzēta fotokonkursa “Karostas paradokss” uzvarētāju apbalvošana un bezmaksas norises ģimenēm, atklājot jaunu pieredzi un aicinot uz patīkamu kopā sanākšanu.

Atklāt sevī bērna prieku, atvērtību un neparedzamību aicinās Zīmējumu teātris ar izrādi “Jatakas”. Tā būs latviska interpretācija par Indijas stāstiem, brīvos krāsu vilcienos, dejas virpulī un aizraujošos piedzīvojumos savijot vietējo un eksotisko.

Jau otro gadu pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties pavasara dārza darbos - notiks garšaugu un dārzeņu sēšana kastītēs, lai sezonas laikā tos varētu iestādīt īpaši veidotā Atmodas Dārza kltūrdobē.

Radošajās darbnīcās kopā ar māksliniecēm Solvitu Bruži, Iritu Timbru un Sintiju Lasmani būs iespēja atklāt īstu krāsotprieku, radot mākslas darbus uz akmeņiem un koka, kā arī piedzīvot iedvesmojošo māla veidošanas procesu.

Visas dienas garumā “Atmodas Dārza” teritorijā būs aplūkojama fotokonkursa “Karostas paradokss” 12 labāko darbu izstāde, un par  labu  mūzikālo atmosfēru parūpēsies DJ Jānis Enkūzens.

Vakara notikumam Atmodas Dārza teritorija tiks atvērta no plkst. 18.00. Ballītes sadaļu iesildīs DJ Jānis Enkūzens. Savukārt, vakara kulminācijā ikvienam būs iespēja atmodināt un atklāt sevī jaudu un vasaras koncerta izjūtas kopā ar pozitīvi ekspresīvo grupu “Dziļi violets”. Viņi uz skatuves darbosies tandēmā ar šī brīža aktuālāko enerģijas, dzīvesprieka un improvizācijas meistari Sandu Dejus. Viņu muzikāli radošā apvienība “Uz labu laimi” iekustinās ikvienu, neatstās vienaldzīgu nevienu un iedos pārliecinoši jaudīgu startu jaunajai “Atmodas Dārza” sezonai.

Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā pieejamas www.ticketshop.lv.

Visa pasākuma laikā teritorijā darbosies brīvdabas kafejnīca “Kūp BBQ”, kas parūpēsies par gardiem ēdieniem un dzērieniem.

Sezonas atklāšanas pasākums “mosties un ATKLĀJ”  tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes līdzfinansējumu.