Aicinām uz dokumentālo filmu ”Karš Ukrainā. Dzīve nāves ēnā”

Aicinām uz dokumentālo filmu ”Karš Ukrainā. Dzīve nāves ēnā”

Piektdien, 17. jūnijā, Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē plkst. 18.00 ikviens interesents aicināts uz dokumentālās filmas ”Karš Ukrainā. Dzīve nāves ēnā” pirmizrādi Liepājā.

Filma vēstīs par situāciju Ukrainas austrumos laikā, kad Krievijas okupanti maija vidū Luhanskas un Doneckas apgabalos vērsa visintensīvākos uzbrukumus, cenšoties sagrābt šīs teritorijas to administratīvajās robežās.

Filmas centrālais varonis ir Ukrainas armijas kapelāns, kurš parāda piefrontes dzīves skaudro ikdienu, sniedz garīgo mierinājumu gan frontes līnijas ierakumos dienējošajiem dzimtenes sargiem, gan, braucot pa ienaidnieka nemitīgi apšaudītajiem piefrontes ceļiem, piegādā pirmās nepieciešamības preces cilvēkiem, kuri nepaguva laikus evakuēties, un tagad no Krievijas raidīto raķešu triecieniem spiesti slēpties namu pagrabos.

”Iepriekš mūsu reportāžas bija no teritorijām, kas atbrīvotas no okupantiem, un mēs redzējām kara sekas, savukārt šajā reizē atradāmies vietās, kur notiek reāla karadarbība, virs galvas lido raķetes un lidmašīnas. Savām acīm piedzīvojām, kādu postu karš atstāj uz Ukrainu un tās iedzīvotājiem. Uz Ukrainas austrumiem devāmies, jo pasaules sabiedrība tur notiekošajam nepievērš pietiekami lielu uzmanību – Ukrainas aizstāvji notur visas valsts fronti,” tā par filmas veidošanas iemesliem stāsta žurnāliste Ieva Vārna.

Pēc filmas ikvienam būs iespēja piedalīties diskusijā ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandrs Miščenko, filmas veidotāju žurnālisti Ievu Vārnu, kā arī Nacionālo bruņoto spēku vecāko ekspertu starptautiski reliğiskos jautājumos Elmāru Pļaviņu, kurš kopš 2014. gada papildus rūpējas par humānās palīdzības sūtījumiem Ukrainai. Diskusiju vadīs Dzintars Hmieļevskis.

Dokumentālo filmu veidojuši žurnāliste Ieva Vārna, operators Sergejs Medvedevs un producents Valdis Francis, kuri jau kopš kara sākuma atspoguļo šaušalīgos notikumus gan ziņu sižetos, gan arī dokumentālajās filmās.