Aicinājums uz sarunu ar dizaineri Baibu Ripu

Aicinājums uz sarunu ar dizaineri Baibu Ripu

Lai sabiedrībā veicinātu lielāku izpratni par ilgtspējīga un kvalitatīva apģērba nozīmi ikviena dzīvē, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 komanda aicina liepājniekus uz tikšanos ar dizaineri Baibu Ripu, kuras laikā tiks aktualizēta tēma par ilglaicīga apģērba veidošanas un lietošanas principiem.

Saruna norisināsies pirmdien, 19. septembrī, pulksten 18.00 ģimenes restorānā “Parka Paviljons”.

Mūsdienās ātrā mode, tekstilrūpniecības pārmērīgais resursu patēriņš un pieaugošais tekstila atkritumu apjoms ir aktuāls dienaskārtības jautājums vairs ne tikai Eiropā un pasaulē kopumā, bet arī Latvijā un Liepājā.

“Mana pārliecība ir radīt ilglaicīgu apģērbu ķermeņa un dvēseles labsajūtai, par prioritāti izvirzot katra cilvēka ērtības, materiālu dabiskumu un īstumu, kur nepastāv ne gadalaiki, ne noteikumi un stingras formulas – galvenā prioritāte ir maksimāli dabisks un ilglaicīgs apģērbs, kas kalpo cilvēka labsajūtas un iekšējā spēka atbalstam, ļaujot ikdienā justies maksimāli komfortabli. Lai izkoptu mūsdienu apģērba radīšanas tehniku, ik dienu rūpīgi jāapgūst arvien jaunas un jaunas zināšanas, tas ir nebeidzams meistarības vingrinājums − gluži kā mācoties spēlēt kādu mūzikas instrumentu,” stāsta dizainere Baiba Ripa un aicina pašiem klātienē iepazīt ilglaicīga un dabiska apģērba priekšrocības.

Pirmdien, 19. septembrī, būs iespēja ne tikai klātienē satikt dizaineri, iepazīsties ar mūsdienu apģērbu radīšanas filozofiju un pavadīt laiku aizraujošās sarunās par 21. gadsimta izpratni apģērba radīšanā, lietošanā un kopšanā, bet arī klātienē iepazīties ar daļu no Baibas Ripas darinātajiem tērpiem.

Dizainere Baiba Ripa rada minimālisma stila dabīgu materiālu apģērbu, kas atjauno saikni ar amatniecību, vidi un mūsu ādas dabiskumu. Viņa eksperimentē ar dabiskiem materiāliem – pamatā vilnu un kokvilnu, radot apģērbu, kas kļūst par gluži kā cilvēka “otru ādu”.