Aicinājums uz Dzintara muzikālo sarunu klubu par operas tradīciju Liepājā

Aicinājums uz Dzintara muzikālo sarunu klubu par operas tradīciju Liepājā

Otrdien, 11. oktobrī, plkst.18.00, ar padziļinātu ieskatu Liepājas operas vēsturē klausītājus Dzintara muzikālajā klubā iepazīstinās Liepājas mūzikas un radošās dzīves vēsture pētniece, teātra zinātniece Vēsma Lēvalde.

Balstoties uz pašas veiktajiem pētījumiem, lektore stāstīs par Liepājas operas priekšvēsturi, kur savijusies vācu un krievu muzikālā tradīcija ar latviešu nacionālās atmodas izpausmēm. Ieskicējot kultūrvēsturisko fonu, lektore ļaus klausītājiem no jauna izdzīvot Liepājas operas māksliniecisko uzplaukumu 20. gadsimta 20. un 30. gados, kad publikai bija iespēja dzirdēt izcilus solistus gan viņu karjeras sākumā, gan briedumā. Operas darbību periodiski ietekmēja arī politiskie notikumi,  tostarp Otrais pasaules karš. Okupācijas režīmi nozīmēja gan repertuāra cenzūru, gan arī personāla izmaiņas. Mākslinieku dzīvesstāsti atklās okupāciju destruktīvo un represīvo dabu, kā arī iezīmēs operas tradīcijas apsīkuma iemeslus padomju periodā, kad par spīti atbalsta trūkumam atkal un atkal tika veidoti operu iestudējumi, cenšoties  Liepājā  atjaunot kādreizējo skatuves mākslas dažādību.

“Dzintara muzikālo sarunu klubs” ir platforma kopīgām sarunām, diskusijām un viedokļu apmaiņai, kurā aicināti iesaistīties gan kaislīgi melomāni, gan aizrautīgi mākslas baudītāji, gan zinātkāri studenti un ieinteresēti entuziasti.

Muzikālo sarunu klubu ikviens interesents var apmeklēt gan klātienē, koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē, gan attālināti, skatoties lekciju digitālajā platformā www.digitalaisdzintars.lv. Dalība: bez maksas.

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un fondu “Uniting History” turpina 2021. gadā iesākto izglītojošo sarunu ciklu “Dzintara muzikālo sarunu klubs”, kurā interesenti papildināja zināšanas par Eiropas un pasaules mūzikas vēsturi. Šogad lekciju ciklā atklāsim dažādas likumsakarības kultūrā un komponistu dzīvē no Latvijas mūzikas vēstures kopā ar mūsu valsts izcilākajiem muzikologiem, mākslas pētniekiem un praktiķiem.