Aicinājums latviešiem ārvalstīs iesaistīties Liepāja2027 pieteikuma tapšanā

Aicinājums latviešiem ārvalstīs iesaistīties Liepāja2027 pieteikuma tapšanā

Turpinot darbu pie Liepājas pieteikuma konkursa Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 otrajai kārtai, aicinām ikvienu latvieti ārvalstīs padalīties ar labo praksi, priekšlikumiem un dažādām iniciatīvām no savām mītnes zemēm, ko arī liepājnieki varētu pārņemt un ieviest Liepājā.

"Mēs zinām, ka vislabāk strādā reiz jau pārbaudītas vērtības, tāpēc aicinām dalīties ar labo praksi, ko ārvalstīs dzīvojošie latvieši iepazinuši esot citur -- īpašas kvartālu aktivitātes, kaimiņu iepazīšanas pasākumi, kopīgas muzikālas un radošas aktivitātes, lojalitātes stiprināšanas metodes, labi un vērtīgi brīvprātīgā darba projekti. Šie ieteikumi mums Liepājā noteikti noderēs veidojot plašu un daudzveidīgu sabiedrības līdziesaistes programmu," aicina konkursa Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 Liepājas pieteikuma darba grupas projekta vadītāja Inta Šoriņa.

Idejas, priekšlikumi un iniciatīvas var būt saistītas ar vietējās komūnas, apkaimju pasākumiem, dažādām tradīcijām, kultūras un sabiedriskiem notikumiem, kas jau guvušas atsaucību vietējo iedzīvotāju vidū un lieliski noderētu arī liepājniekiem.

Priekšlikumus gaidīsim līdz 2022. gada 14. janvārim. Iesniedz idejas šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHRS_PCPnOfsKEypAf5sIZ7NEjNshEupVL97d3NvjYzBtxsQ/viewform

Jau ziņots, ka konkursa Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 otrās kārtas pieteikums jāiesniedz līdz 2022. gada aprīļa sākumam. Tas sastāv no atbildēm uz 44 jautājumiem par ilgtermiņa stratēģiju, māksliniecisko programmu un kopējo koncepciju, sabiedrības līdziesaisti, mārketinga aktivitātēm, auditorijas izpēti un finanšu piedāvājumu, aptuveni 100 lappušu apjomā. Konkursa pirmajai kārtā piedalījās deviņas Latvijas pilsētas, otrajā kārtā sacensību par titulu turpina trīs pilsētas -- Liepāja, Valmiera un Daugavpils.