Aicina skolēnus piedāvāt savu redzējumu, kā pilsētām kļūt zaļākām

Aicina skolēnus piedāvāt savu redzējumu, kā pilsētām kļūt zaļākām

10. un 11. novembrī notiks hakatons «Young Climathon 2022», kurā Latvijas ekoskolu skolēni meklēs un piedāvās risinājumus aktuālām klimata un vides problēmām pilsētvidē.

Hakatonā aicināti piedalīties Latvijas ekoskolu audzēkņi, kuri vecāki par 14 gadiem un kuriem ir būtiska vide, kurā tie dzīvo.

Hakatonā aicinām piedāvāt savus risinājumus:

• kā caur interaktīviem eksponātiem muzejos, zinātnes centros un izstādēs, izglītot jauniešus par zaļo enerģiju;

• kā panākt cilvēku pārsēšanos no privātās automašīnas videi draudzīgākā transportlīdzeklī;

• kā vairot sabiedrības atbildību par klimata pārmaiņām un kā palīdzēt pilsētām kļūt klimatam draudzīgākām.

Labāko risinājumu autori saņems balvas no hakatona atbalstītājiem.

Lai piedalītos «Young Climathon 2022», nepieciešams reģistrēties līdz 3. novembrim. Organizatori aicina dalībai reģistrēties komandas – katrā četri līdz seši dalībnieki no vienas skolas un atbalsta persona.

Hakatons notiks tiešsaistē 10. un 11. novembrī plkst. 9.30–15.00.

Dalībniekiem būs iespēja praktiski darboties, strādāt kopā ar dažādu nozaru profesionāļiem, attīstīt prasmes strādāt komandās, definēt problēmas un radīt tām risinājumus atbilstoši sistēmiskās domāšanas pieejai. Šīs prasmes jauniešiem būs noderīgas arī nākotnes karjerā, risinot dažādas profesionālas problēmsituācijas.

Hakatons tiek rīkots jau otro gadu, lai sekmētu izpratni par klimata pārmaiņu un vides izaicinājumiem skolēnu un jauniešu vidū, kā arī aicinātu pārdomāt, kādā nākotnē vēlamies dzīvot, tādējādi vairojot ilgtspējīgu pakalpojumu, produktu un iniciatīvu radīšanu. Hakatons ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta inovāciju un zināšanu kopienas «EIT Climate-KIC» programmas «Young Innovators» starptautiska iniciatīva.