1. maijā Liepājā uzstāsies Berlīnes filharmoniķi kopā ar Garanču

1. maijā Liepājā uzstāsies Berlīnes filharmoniķi kopā ar Garanču

1. maijā no Liepājas koncertzāles translācijā uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm izskanēs Berlīnes Filharmonijas orķestra vērienīgais Eiropas koncerts.

Berlīnes Filharmonijas orķestris kopā ar izcilo diriģentu Kirilu Petrenko pirmo reizi klausītājiem Latvijā piedāvās vērienīgo “Eiropas koncertu”, kas vēstīs par Eiropas kultūras vienojošo garu, mieru un solidaritāti.

Šajā koncertā orķestris uzstāsies kopā ar vienu no spožākajām pasaules opermūzikas zvaigznēm – Elīnu Garanču.

Berlīnes Filharmonijas orķestris no 1991. gada dibināšanas gadadienu 1. maijā atzīmē ar “Eiropas koncertu” jeb “Eiropakonzert” vēsturiski nozīmīgos kultūras pieminekļos.

Šogad orķestra 140. gadadienas koncertam sākotnēji bija paredzēts notikt Odesas Nacionālajā akadēmiskajā operā, taču militārais iebrukums Ukrainā licis mainīt norises vietu.

🇺🇦 Laikā, kad Eiropas un visas pasaules kopīga savienība un nostāja ir īpaši svarīga, izvēlētā koncerta programma veidota kā veltījums Ukrainai.

Koncertu atklās Pētera Vaska traģiski aizkustinošais opuss “Musica Dolorosa”. To turpinās itāļu komponista Lučāno Berio (Luciano Berio) folkmūzikas dziesmu cikls “Folk Songs”, kurā Elīnas Garančas skaistā balss izcels Eiropas un pasaules kultūras daudzveidīgās mūzikas saknes, savukārt ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova (Валентин Сильвестров) skaņdarbs “Elegie” vēstīs par izlaušanās spēku.

Programmas otrajā daļā orķestra virtuozajā izpildījumā atklāsies Leoša Janāčeka (Leoš Janáček) ietvertās skaudrās kara ainas no Nikolaja Gogoļa noveles “Taras Bulba”.

Programmas noslēgumā iepriekš paustais līdzpārdzīvojums transformēsies neatkarības alkās un cerības ainās ar cildinošo Žana Sibēliusa (Jean Sibelius) skaņdarbu “Finlandia”.